Podporujeme

KOFT úspěšně rozjel projekt zaměřený na dětské domovy.

22.10.2018 | Projekt HOVORME O ALKOHOLE

To, co jsme před necelým rokem slíbili, také splňujeme. V roce 2017 jsme na Slovensko přinesli první Jack Daniel´s Personal Collection. Protože jsme si ji nechtěli nechat jen pro sebe, 5 kusů této speciální kolekce jsme věnovali do dražby. Veřejnost je vydražila za celkovou sumu 590 €. Tuto částku jsme zdvojnásobili a společně se sdružením SANANIM jsme vytvořili koncepci školení o zodpovědné konzumaci alkoholu v dětských domovech po celém Slovensku pod názvem HOVORÍME O ALKOHOLE NIET LEN NA ŠKOLÁCH.

 

Jako dlouholetý člen sdružení PI S ROZUMEM podporujeme přednášky Hovorme o alkohole, které jsou zaměřené na žáky základních škol. Přednášky se zabývají prevencí alkoholismu u mladistvých, ale věnují se také podpoře rozhovorů dětí se svými vlastními rodiči. Právě tyto přednášky nás inspirovaly vytvořit vlastní školení a posunout tento projekt dále. Rozhodli jsme se totiž věnovat přednáškám pro děti z dětských domovů. Těmto dětem často chybí pozitivní vliv rodičovské výchovy a proto jsou naše přednášky o něco jiné, než přednášky realizované na základních školách.
 

Naším cílem bylo uskutečnit minimálně 10 školení HOVORÍME O ALKOHOLE NIET LEN NA ŠKOLÁCH. Jelikož jsme výtěžek z aukce zdvojnásobili, po finanční stránce se nám náš cíl podařilo splnit. Nastala však etapa, která byla o něco náročnější. Jelikož projekt zaměřený na dětské domovy je na Slovensku něčím novým, trvalo pár měsíců, než si důvěru dětských domovů získal.
 

Nakonec se to však podařilo a naše přednášky o zodpovědné konzumaci alkoholu se dosud uskutečnily v deseti dětských domovech v Košicích, Istebném, Seredi, Kolíně, Nitře, Topoľčanech, Ružomberku, Popradě a ve Spišské Belé.
 

Celý průběh školení má na starosti vynikající lektor, který se profesně věnuje sociální práci zaměřené na marginalizované skupiny obyvatelstva. Jelikož má specializaci na pedagogickou a publikační činnost v této oblasti, spolupráce s mladistvými vyrůstajícími v často nevhodných podmínkách pro něho nebyla problémem. Přednášek se účastní děti ve věku přibližně 11-15 let. Velmi nás těší fakt, že i když jsou děti na přednášce povinně, hned od začátku se aktivně zapojují do přednášky a je na nich vidět, že je téma zajímá. Velkou výhodou těchto přednášek je interaktivní průběh, který děti vtahuje přímo do děje příběhů, což v konečném důsledku zajišťuje větší zapamatovatelnost v budoucím životě těchto dětí.
 

"Jsme rádi, že se KOFTu podařilo tento úžasný projekt spustit. A nejen proto, že jsme se začali věnovat dětem, které vyrůstají často bez rodičů. Ale především proto, že se v jejich zpětné vazbě krásně ukazuje, že je tyto přednášky zajímají a snad i posouvají v jejich budoucím životě tím správným směrem," řekla Zuzana Lešová, CSR Manager KOFT, s.r.o.
 

"Sdružení SANANIM a zvolený lektor mají v našem projektu nezastupitelnou úlohu a věříme, že se nám spolu bude dařit i v budoucnosti. V tomto případě totiž platí – BEREME TO OSOBNĚ," dodala Zuzana.